İstanbul | Vancouver


Ressam: "Öznur Karadayı"
Konu: "Dönüşüm"
Kuratör: Nilüfer Moayeri
Yer: Pera Art Gallery
Açılış: 11 Nisan 2016 Saat 17.00
Baslangiç Tarihi: 11.04.2016
Bitis Tarihi: 30.04.2016

İstanbul doğumlu Öznur Karadayı A.Ü İktisat bölümü mezunudur. Profesyonel iş yaşamını Gıda sektöründe devam ettirmiştir.

Mahir Güven le başladığı akademik resim çalışmalarına bir dönem İsmail Acar atölyesinde devam etmiştir,Bir çok sanatçı atölyesinde çalışan sanatçı çalışmalarını 2009 yılından itibaren Burhan Yıldırım ile sürdürmektedir.

Sanat tarihi derslerini Ali Şimşek rehberliğinde sürdüren sanatçı, bir çok karma sergiye katılmıştır. ilk kişisel sergisini Nişantaşı Niş Art ta açmış, ikinci sergisini Pera sanat Galerisinde açacaktır. Resim çalışmalarına halen İstanbul da devam etmektedir.

“Dönüşüm”

Dönüşüm, hele ki şu günlerde hayatımızın kaçınılamaz bir unsuru haline geldi. Kendi varlığımızı tamamlamamız için değişmek ve bu değişim sürecinde bir şeylere dönüşmeliyiz... Dönüşmeliyiz ki kendi özümüzü, benliğimizi bulabilelim…İşte bu dönüşüm olgusu Sanatçı Öznur Karadayı’nın resim çalışmalarınada yansımaktadır. Sanatçı Karadayı, bu dönüşüm sürecinin kendisinde ki etkilerini yansıtan çalışmalarını 11 Nisan tarihinde saat 17.00’de Pera Sanat Galerisi’nde açacağı Dönüşüm isimli sergisiyle bizlerin seyrine sunuyor.

Resim çalışmalarına ilk olarak Mahir Güven atölyesinde başlayıp sonra bir dönem İsmail Acar ile çalışan sanatçı, çalışmalarında düşünce boyutunu duygusal boyutla bütünleştirmeye çalışarak, kullandığı malzemeyle de görselleştiriyor. Fakat bu sürecin sanki hiçbir zaman bitmeyecek kısır bir döngü, içselliğini aktaramayacak sancılı bir süreç gibi olduğunu ama dönüşüm süreci evrelerini tamamladığında bu sancılı sürecin su gibi akıp geçtiğini dile getiriyor. Ve çalışmalarında bu sürecin izlerinin açık bir şekilde görünebilineceğini belirtiyor sanatçı.

Çalışmalarına İstanbul’da devam eden sanatçı Karadayı ilk kişisel resim sergisini Nişantaşı Niş Art’ta açmıştır. İkincisi olan Dönüşüm isimli resim sergisini 11 – 30 Nisan 2016 tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında İstanbul’da Taksim Sıraselviler Caddesi’nde bulunan Pera Sanat Galerisi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

İletişim : Ayşenur Özdemir
Tel : 0212 245 3008
Adres : Pera Sanat Galerisi, Sıraselviler Cad. No: 26 34433 Beyoğlu İstanbul

pera@peraartgallery.com | info@peraartgallery.com | art@peraartgallery.com

https://twitter.com/PERAARTGALLERY
https://instagram.com/perasanatgalerisi/
https://www.facebook.com/peragallery
https://www.facebook.com/perasanatgalerisi
https://www.pinterest.com/peraartgallery/

Nilüfer Moayeri | Sanatçılar | Sergiler | Hakkımızda | Basın | İletişim

Öznur KARADAYI


Dönüşüm